Poland Business News 1: Jak Brexit może wpłynąć na Polaków i polskiej gospodarki

Według polskiego wiceministra spraw zagranicznych Konrad Szymański, gdy w Wielkiej Brytanii głosowali opuścić UE, to nie doprowadzi do znacznego spadku liczby polskich emigrantów pracujących w Wielkiej Brytanii. Stwierdził również, że nie będzie mieć istotnego wpływu na wzrost gospodarczy w Polsce.

“Polscy przedsiębiorcy są wydajne i elastyczne, dzięki czemu nie będą miały istotnego negatywnego wpływu na produkt krajowy brutto”, Mateusz Morawiecki powiedział Reuterowi.

Polska nigdy nie miała rekord recesji na przestrzeni lat i była jedynym krajem UE, aby uniknąć go w czasie kryzysu finansowego. W pierwszym kwartale 2016 roku produkt krajowy brutto jest o 3 proc.

Morawiecki powiedział: “Nie boję się o kontynuacji współpracy gospodarczej z Wielkiej Brytanii, który nie jest w Polsce. Partner 2 wywóz z Polski wysyłają tam towarów o wartości 11 mld euro rocznie, a wolny handel jest również zainteresowanie w Wielkiej Brytanii. ”

On również powiedział w rozmowie telefonicznej, że brytyjska decyzja opuszczenia UE nie będzie dalszy postęp procesu konsolidacji polskiego sektora bankowego. holdingi Londyńskiej w sektorze polskiej są raczej małe.

Będąc drugim co do wielkości społeczność urodzonych za granicą w Wielkiej Brytanii, wielu polskim również wyraziły swoje reakcje po głosowaniu Brexit tym Jakub Krupa, szef PolesInUK, największego brytyjskiego Polska zorientowanej stronie. On powiedział: “Z pewnością wiele obaw i niepewności o przyszłość, co dla migrantów w UE będzie wyglądać po głosowaniu Brexit”.

Po upadku komunizmu w Europie Wschodniej, a od Polski stał się aktywnym członkiem Unii Europejskiej, około dwóch milionów Polaków opuściło szukać wyższych płatnych miejsc pracy, wielu z nich udał się do Wielkiej Brytanii. W Wielkiej Brytanii, mogą zarobić nawet do czterech razy więcej w porównaniu do ich kraju.

Po brytyjskiej decyzji opuszczenia Unii Europejskiej, wielu Polaków, którzy mieszkają w Wielkiej Brytanii, zwłaszcza tych, którzy nie żyli za pięć lat będą musiały ubiegać się o pobyt stały. Wielu Polaków zostały również z pytaniem, czy będą musieli ubiegać się o pozwolenie lub wiz w Wielkiej Brytanii. Czuli, że przyszłość jest niepewna.

Ekonomista Rzeczywiście, Mariano Mamertino powiedział, że tam jest spadek liczby polskich pracowników, którzy chcą przenieść się do Wielkiej Brytanii. “To już jest wskazanie – sygnał, jeśli chcesz – od tego, jak niepewność możliwością Brexit ma już wpływ decyzji o zatrudnieniu pracodawców w Wielkiej Brytanii. Więc może być przesunięcie inwestycji w kapitał ludzki i zatrudniania, opóźniając ludzi, aby zobaczyć, co się stanie “, powiedział w wywiadzie.

W średnim okresie, wzrost inwestycji w Polsce jest prawdopodobnie zmierzy ogromne wyzwania. Zgodnie z Societe Generale w raporcie z badań, inflacja jest nieco przyspieszy w 2017 roku z powodu osłabienia złotego. Istnieją pewne projekty w kraju, które były finansowane przez UE będzie zagrożona. Wzrost niepewności inwestorów i polskich pracowników będą miały niekorzystny wpływ, w tym akcje i rynkach walutowych w krótkim terminie.Leave a Reply